Eko šola
Eko šola v Dijaškem domu Drava Maribor ni le projekt, v katerega smo se vključili sredi šolskega leta 2009/2010, ampak je predvsem način življenja vsakega izmed nas – dijakov, delavcev doma, staršev in celotne lokalne skupnosti, kot ga moramo živeti v tretjem tisočletju.
Odgovornost nas vseh je, da varujemo naravo, saj s tem omogočamo ljudem po svetu, predvsem tistim, ki živijo v občutljivih in ranljivih okoljih, da bodo tudi oni živeli v zdravem in prijetnem okolju.
K temu pripomoremo že z drobnimi vsakdanjimi dejanji, kot so:
- zbiranje odpadnega papirja, baterij, kartuš, plastenk,
- ugašanje luči v prostorih, kjer se trenutno ne nahajamo,
- uporaba platnenih nakupovalnih vrečk namesto plastičnih,
- spoštljiv odnos do hrane,
- uporaba vode iz pipe, namesto iz plastenk
in še bi lahko naštevali, s čim vse si prizadevamo za naš lepši skupni jutri.
Da ob zastavljenih ciljih dosegamo tudi vidne rezultate, pričajo tone zbranega papirja, s katerim je bila sofinancirana gradnja otroškega igrišča v naši neposredni soseščini, stotine plastenk in zamaški ter izrabljene kartuše, ki jih darujemo v dobrodelne namene.
Vse, kar naredimo za druge, nas bogati. Brez dvoma nas bo bogatila tudi naša Zemlja, če bomo vsak zase in vsi skupaj naredili drobne korake na poti ohranjanja čudovite narave.
Prostovoljno socialno delo
Dijaki ob PSD spoznavajo in razumevajo drugačnost in specifiko življenja in dela oseb s težavami na posameznih področjih. V ta namen se občasno družimo s slepimi in slabovidnimi, z gluhimi in naglušnimi, z gibalno oviranimi in pomagamo varovancem VDC Sonček, zbiramo zamaške in odpadni papir za pomoč in smo aktivni še na drugih humanitarnih področjih.